BLOG

Minimalizm

Minimalizm w naszym rozumieniu to mądre pohamowanie pędzącego bez opamiętania szalonego konsumpcjonizmu. To znalezienie chwili Wolnego czasu na zastanowienie się nad tym jak wiele przedmiotów i produktów jest przez nas niewykorzystywanych i bez jak wielu z nich możemy się obejść na co dzień.

top3

#Trend 2020

Minimalizm jest obecnie jednym z najpopularniejszych trendów w sztuce i szeroko pojętym designie. Najbardziej uwidacznia się on w naszych codziennym życiu w projektach wnętrz, mebli czy akcesoriów. Mowa tu zarówno o wnętrzach domów prywatnych , przestrzeniach publicznych czy korporacyjnych. Dopełnianie projektów wnętrz żywimy roślinami od delikatnych sukulentów po spore w rozmiarach pnącza czy drzewiaste kwiaty jest w minimalistycznym trendzie jak najbardziej wskazane.

trend

Materiały

Zdecydowany prym wiedzie stal, szczególnie w wydaniu stelaży meblowych z profili o niewielkich przekrojach poprzecznych. Idealnym dopełnieniem dla metalu są: naturalne drewno w formie blatów i półek, fornir naturalnych często wykorzystywany na korpusy i fronty mebli oraz kamień w wielu zastosowaniach od blatów, przez donice do ścian i zabudów.

materiały1

Bardzo modne są również ściany rozdzielające pomieszczenia wykonane w formie stalowych ram wypełnionych szkłem ze szprosami z metalu. Bardzo często są to ściany przechodnie z drzwiami przesuwnymi lub otwieranymi klasycznie. Takie zabudowy są zazwyczaj przejrzyste lub uzupełnione zasłonami na wygodnych prowadnicach w celu zapewnia prywatności wizualnej w wydzielonym pomieszczeniu.

materiały2

Sztuka

Abstrakcyjne wielkoformatowe obrazy często w formie wydruków na płótnie w delikatnych ramach lub naciągnięte na niewidoczne drewniane ramy wspaniale komponuję się z niezwykłą harmonią panującą w minimalistycznych wnętrzach. Te unikalne elementy wystroju wyrażają stan duszy i umysłu właściciela i sprawiają że wnętrze jest bardziej żywe i atrakcyjne wizualnie często zachęcając do dyskusji na jego temat.

tatry

Komfort

Minimalizm to nie spartańskie życie bez jakichkolwiek wygód – wręcz przeciwnie, to komfortowe życie bez zbędnego bagażu rzeczy materialnych, które często próbują nam zastępować innych ludzi.

Minimalizm to myślenie o swoim życiu jak o wyprawie, którą chcemy przejść po Swojemu, ze swobodą, lekkością i jako Wolni ludzie.  To pozbycie się ze swojego życiowego plecaka ciężkich zalegających gratów i niepotrzebnych gadżetów.

komfort

Przygoda

Minimalizm to również rozsądne nabywanie rzeczy materialnych. Kupowanie rzeczy dobrych jakościowo w jak największym stopniu wykonanych z naturalnych materiałów. To zakupy rzeczy, które posłużą nam przez długie lata lub które będziemy mogli odsprzedać nawet po dłuższym okresie ich użytkowania.

Bardzo dobrym pomysłem na życie zgodnie z ideą minimalizmu jest naprawa uszkodzonych przedmiotów. Renowacja nadgryzionych zębem czasu mebli, czy wykorzystanie materiałów ze starych mebli do stworzenie nowych może okazać się jedną z najlepszych przygód.

Minimalizm to dostrzeganie wartości i piękna w przyrodzie, jej celebracja i obcowanie z nią w jak największym stopniu.

“Bądź wolny – żyj tak jak chcesz! Naprawdę możesz zmienić świat na lepsze! Wolno Ci!”

Jeszcze nie ma żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisz i zatwierdź Enter aby wyszukać