BLOG

Minimalizm

Minimalizm w naszym rozumieniu to mądre pohamowanie pędzącego bez opamiętania szalonego konsumpcjonizmu. To znalezienie chwili Wolnego czasu na zastanowienie się nad tym jak wiele przedmiotów i produktów jest przez nas niewykorzystywanych i bez jak wielu z nich możemy się obejść na co dzień.

top3

#Trend 2020

Minimalizm jest obecnie jednym z najpopularniejszych trendów w sztuce i szeroko pojętym designie. Najbardziej uwidacznia się on w naszych codziennym życiu w projektach wnętrz, mebli czy akcesoriów. Mowa tu zarówno o wnętrzach domów prywatnych , przestrzeniach publicznych czy korporacyjnych. Dopełnianie projektów wnętrz żywimy roślinami od delikatnych sukulentów po spore w rozmiarach pnącza czy drzewiaste kwiaty jest w minimalistycznym trendzie jak najbardziej wskazane.

trend

Materiały

Zdecydowany prym wiedzie stal, szczególnie w wydaniu stelaży meblowych z profili o niewielkich przekrojach poprzecznych. Idealnym dopełnieniem dla metalu są: naturalne drewno w formie blatów i półek, fornir naturalnych często wykorzystywany na korpusy i fronty mebli oraz kamień w wielu zastosowaniach od blatów, przez donice do ścian i zabudów.

materiały1

Bardzo modne są również ściany rozdzielające pomieszczenia wykonane w formie stalowych ram wypełnionych szkłem ze szprosami z metalu. Bardzo często są to ściany przechodnie z drzwiami przesuwnymi lub otwieranymi klasycznie. Takie zabudowy są zazwyczaj przejrzyste lub uzupełnione zasłonami na wygodnych prowadnicach w celu zapewnia prywatności wizualnej w wydzielonym pomieszczeniu.

materiały2

Sztuka

Abstrakcyjne wielkoformatowe obrazy często w formie wydruków na płótnie w delikatnych ramach lub naciągnięte na niewidoczne drewniane ramy wspaniale komponuję się z niezwykłą harmonią panującą w minimalistycznych wnętrzach. Te unikalne elementy wystroju wyrażają stan duszy i umysłu właściciela i sprawiają że wnętrze jest bardziej żywe i atrakcyjne wizualnie często zachęcając do dyskusji na jego temat.

tatry

Komfort

Minimalizm to nie spartańskie życie bez jakichkolwiek wygód – wręcz przeciwnie, to komfortowe życie bez zbędnego bagażu rzeczy materialnych, które często próbują nam zastępować innych ludzi.

Minimalizm to myślenie o swoim życiu jak o wyprawie, którą chcemy przejść po Swojemu, ze swobodą, lekkością i jako Wolni ludzie.  To pozbycie się ze swojego życiowego plecaka ciężkich zalegających gratów i niepotrzebnych gadżetów.

komfort

Przygoda

Minimalizm to również rozsądne nabywanie rzeczy materialnych. Kupowanie rzeczy dobrych jakościowo w jak największym stopniu wykonanych z naturalnych materiałów. To zakupy rzeczy, które posłużą nam przez długie lata lub które będziemy mogli odsprzedać nawet po dłuższym okresie ich użytkowania.

Bardzo dobrym pomysłem na życie zgodnie z ideą minimalizmu jest naprawa uszkodzonych przedmiotów. Renowacja nadgryzionych zębem czasu mebli, czy wykorzystanie materiałów ze starych mebli do stworzenie nowych może okazać się jedną z najlepszych przygód.

Minimalizm to dostrzeganie wartości i piękna w przyrodzie, jej celebracja i obcowanie z nią w jak największym stopniu.

“Bądź wolny – żyj tak jak chcesz! Naprawdę możesz zmienić świat na lepsze! Wolno Ci!”

There are no reviews yet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search