PRACOWNIA
W Wolnych Meblach nie ma rzeczy niemożliwych. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia.

Wolne Meble

Nasz Zespół

Jeśli nas odwiedzisz, poznasz ludzi, dla których Wolne Meble stały się wielką pasją i sposobem na życie.

Marcin Warwaszyński

Spawacz

W przeszłości zajmowałem się m.in. tworzeniem filmów promocyjnych. Moją pasją są zabytkowe samochody i ich…

Zbigniew Żelazny

Konstruktor

Zawsze czułem coś do rzemiosła, dlatego z wielką przyjemnością projektuję i tworzę Wolne Meble. Cenię…

Grzegorz Tomaszczyk

Stolarz

Będąc specjalistą branży IT, pewnego dnia zdecydowałem się powrócić do korzeni i zająć tym, czym…

Tworzymy z pasją

Pierwsza pracownia Wolnych Mebli powstała w dawnej zajezdni Dąbie we Wrocławiu. To miejsce istnieje od ponad 100 lat i pełne jest niesamowitych historii. Zajezdnia mieści się na Biskupinie, zwanym “Wielką Wyspą” – dzielnicy pełnej atrakcji, idealnej do spędzania czasu blisko przyrody. Biskupin jest zielony, spokojny, ale jednocześnie ma swój charakter więc trudno było o lepszą lokalizację dla naszej pracowni. Tutaj daliśmy się ponieść pasji tworzenia i codziennie doszlifowywać nasze projekty.

Rozwój naszej idei sprawił, że przenieśliśmy się do większego obiektu który znajduje się w Brzezinie Średzkiej pod Wrocławiem tuż obok położonego na sporym wniesieniu renesansowego pałacu Brzezina. Z naszej pracowni rozpościera się piękny widok na całą Wrocławską metropolię od której idealnie odpoczywa się w naszej pracowni.

Nasza pracownia jest manufakturą. Oznacza to, że każdy mebel powstaje tutaj od początku do końca. Tworzony jest specjalnie dla Ciebie, Twoich potrzeb i wymagań. Projektujemy różne elementy wyposażenia wnętrz. Najpierw powstaje poglądowy model 3D, który uwzględnia wszystkie Twoje wytyczne, po czym zaczynamy pracę nad Twoim wymarzonym meblem. Nie masz pomysłu na projekt? Żaden problem – współpracujemy z doświadczonymi projektantami wnętrz i architektami, więc aranżację możemy wykonać za Ciebie.

Do tworzenia naszych mebli wykorzystujemy wyłącznie wysokiej jakości materiały. Elementy konstrukcji powstają ze stali węglowej oraz ze stali nierdzewnej pierwszego gatunku. Najpierw zostają precyzyjnie docięte do odpowiednich rozmiarów, a następnie starannie połączone spoiną. Stalowe elementy pokrywamy trwałą powłoką lakieru nanoszonego proszkowo. Kolor może zostać dowolnie wybrany z palety RAL. Lakier cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Równie ważne w naszych projektach jest drewno. Każdy element powstaje ze starannie dobranego surowca. Najczęściej korzystamy z polskich drzew, takich jak dąb, buk czy jesion. Jeśli jednak pragniesz wnieść w swoją przestrzeń nieco egzotyki, możemy zaproponować Ci sapeli, iroko, gombe, merbau, jatoba, ipe, amazaque czy orzecha amerykańskiego. Wszystkie drewniane elementy zabezpieczamy lazurami i olejowoskami odpornymi na na ścieranie. Gwarantuje to, że nasze meble są bezpieczne i trwałe – będą Ci służyć przez bardzo długi czas.

Start typing and press Enter to search